Drewniany domek narzędziowy – do czego może być potrzebny i na co zwrócić uwagę decydując się na zakup? Przede wszystkim jest to miejsce, które służy do przechowywania narzędzi ogrodowych. W zależności od wielkości wybranego obiektu dodatkowo można przechowywać w nim meble ogrodowe, zabawki dla dzieci, grilla oraz inne urządzenia lub przedmioty, na które brakuje miejsca w domu lub z racji przeznaczenia nie przechowujemy w domu. Domek narzędziowy z Firmy Mirgos Domy z Drewna to rozwiązanie, które pozwala utrzymać porządek, a dodatkowo przy odpowiednim wkomponowaniu w architekturę może stanowić ozdobę naszego ogrodu.
Decydując się na drewniany domek narzędziowy warto zwrócić uwagę na to, aby domek był odpowiednio odizolowany od podłoża, a konstrukcja powinna zapewniać cyrkulację powietrza, kiedy domek jest zamknięty. Kolejnym istotnym elementem jest sposób montażu oraz stabilność konstrukcji i tym samym odporność na silne wiatry.
Dokonując wyboru domku ogrodowego warto zdecydować się na model, który spełni nasze oczekiwania i potrzeby. Kluczową kwestią dla posiadaczy ogrodów jest m.in. rozmiar narzędziowni.

Planując zagospodarowanie narzędziowni warto rozważyć montaż półek, które umożliwią uporządkowanie  drobniejszych sprzętów i narzędzi. Istotnym elementem domku ogrodowego jest okno, które z jednej strony zapewnia lepszą widoczność we wnętrzu i jednocześnie poprawia estetykę domku. Niezależnie od okna, warto rozważyć montaż oświetlenia. Dla naszej wygody przy „parkowaniu” kosiarki przydatnym rozwiązaniem może okazać się drewniany podest, ułatwiający wjazd kosiarką do domku drewnianego.

Dla miłośników kominków warto rozważyć powiększenie domku narzędziowego o drewutnię  lub pergolę, która może stanowić idealną ozdobę naszego ogrodu.

Te i inne rozwiązania oferuje firma Mirgos Domy z Drewna. Gotowe domy, domki narzędziowe, domki ogrodowe, wiaty, altany, tarasy i inną architekturę ogrodową można zobaczyć na naszym placu wystawowym w Tomicach k/ Piaseczna, ul. Puławska 5  (przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny). Przyjedź, zobacz i porozmawiajmy o szczegółach. Zapraszamy 🙂

Scroll to Top