Wbrew powszechnemu przekonaniu, domy o konstrukcji szkieletowej wykonanej z drewna charakteryzują się trwałością zbliżoną do domów budowanych w tradycyjnej technologii murowanej. Stabilność domów o konstrukcji drewnianej zależy od jakości użytego drewna i jakości konstrukcji. Domy drewniane są nie tylko zdrowe i ekologiczne ale również trwałe. Całoroczne domy o konstrukcji szkieletowej to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących długoterminowego rozwiązania mieszkaniowego oraz dla osób dbających o swój budżet.

Domy z drewna – czy są energooszczędne?

Energooszczędność i oszczędność kosztów to jedne z najważniejszych zalet całorocznych domów o konstrukcji drewnianej. Drewno jest idealnym izolatorem termicznym, co przekłada się na oszczędności w kosztach ogrzewania i chłodzenia domu o każdej porze roku. Domy szkieletowe są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne domy murowane, ponieważ wymagają mniej energii do ogrzewania i chłodzenia. To sprawia, że ​​całoroczne domy o konstrukcji drewnianej są ekonomiczną opcją, ponieważ w dłuższej perspektywie oferują znaczne oszczędności. Ponadto wykorzystanie drewna jako materiału budowlanego jest bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska niż inne materiały budowlane.

Elastyczność projektowania i estetyka to kolejne zalety całorocznych domów o konstrukcji drewnianej. Domy szkieletowe oferują szeroką gamę opcji dostosowywania, umożliwiając właścicielom domów stworzenie wyjątkowej i spersonalizowanej przestrzeni życiowej. Zastosowanie drewna jako materiału budowlanego dodaje również naturalnej i ciepłej estetyki projektowi domu. Konstrukcje szkieletowe tworzone w naszej firmie Domy z drewna Sławomir Mirgos to budynki, których podstawą jest drewniana rama, zapewniająca solidną podstawę dla różnych stylów architektonicznych.

Domy z drewna całoroczne - Dom szkieletowy z drewna - na zgłoszenie - piętrowy - dom bez pozwolenia budowę - dom z tarasem
Domy z drewna Sławomir Mirgos

Domy o konstrukcji szkieletowej drewnianej są również szybkie w montażu, co czyni je doskonałą opcją dla osób poszukujących szybkiego i wydajnego rozwiązania mieszkaniowego. Dzięki elastyczności w projektowaniu przestrzeni i estetyce domów o konstrukcji drewnianej stanowią one doskonałą opcję dla osób poszukujących wyjątkowej i spersonalizowanej przestrzeni życiowej. Ogólnie rzecz biorąc, całoroczne domy o konstrukcji drewnianej oferują szereg korzyści, w tym trwałość, efektywność energetyczną, oszczędność kosztów, elastyczność projektowania i estetykę. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości drewna i specjalistycznej konstrukcji konstrukcje te mogą zapewnić właścicielom domów trwałe i zrównoważone rozwiązanie mieszkaniowe.

Domy z drewna powstają w naszym zakładzie stolarskim w Brodach i wykonywane są zgodnie z projektem inwestora, z jednoczesnym zachowaniem wszelkich zasad sztuki budowlanej. Firma Domy z drewna Sławomir Mirgos wykonuje domy z projektów powierzonych lub własnych. Do budowy używamy najwyższej jakości drewna z drzew iglastych, które jest suszone w komputerowo sterowanych suszarniach. Pozwala to na wybudowanie domu z drewna o prawidłowej i stabilnej konstrukcji. Dodatkowo drewno jest impregnowane środkami zabezpieczającymi przez działaniem grzybów i owadów. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych domów całorocznych.

Scroll to Top